Dziś jest: Czwartek 05 marca 2015 imieniny: Fryderyka i Wacława

BIP

BIP

Kapital Ludzki

EFS

3latki

3latki

Liceum

Obsluga techniczna
ALFA TV

Strona archiwalna


Ułatwienia w dostępie do starszych informacji

            Na miejską stronę internetową Kalisza Pomorskiego trafia coraz więcej informacji. Dotyczą różnych spraw i mają różny charakter oraz wagę. Najistotniejsza jest oczywiście ich aktualność. Dlatego wszystkie będą trafiały – jak trafiają teraz - na stronę główną do działu „Aktualności”. Ale stamtąd, gdy z pierwszej strony wyprą je informacje nowsze lub ważniejsze, te starsze w zależności od ich charakteru albo pozostaną w dziale „Aktualności” albo trafią do dwóch utworzonych w nim poddziałów: „Komunikatów” i „Relacji”.

więcej »


Trwają wybory w sołectwach i samorządach

            W naszej Gminie rozpoczęły się zebrania, na których mieszkańcy wybierają swoich sołtysów, a w mieście przewodniczących samorządu. Ustalony harmonogram  przewiduje, że najpierw odbędą się spotkania mieszkańców sołectw. Pierwsze z nich już było w Pomierzynie (4.03.), a jako ostatnie wyznaczono sołectwa: Prostynia (18.03.), Suchowo (18.03.) i Głębokie (19.03.). W Kaliszu Pomorskim wybory do samorządów mieszkańców zaplanowano na 19, 23 i 24 marca. W zamieszczonym dalej harmonogramie zebrań podajemy ich daty i godziny.

więcej »


Milion na nasze bezpieczeństwo

            Ochotnicza Straż Pożarna w Kaliszu Pomorskim wzbogaciła się o specjalistyczny pojazd z hydra- ulicznym podnośnikiem koszowym typu SHD 25, wart nieco ponad milion zł. Rozkładając tę kwotę na ułamki, dość powiedzieć, iż połowę opłaciło Województwo Zachodniopomorskie, dziesiątą część Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a resztę nasza Gmina. Symbolicznej próby wytrzyma- łościowej strażackiego podnośnika dokonali osobiście (w sobotę, 28 lutego): Anna Mieczkowska – członek Zarządu Województwa oraz Michał Hypki – burmistrz Kalisza Pomorskiego.

więcej »


Kaliscy bohaterowie

            Piątkową (27.02.) ceremonię wręczania nagród „Kaliskiego Sokoła” połączono z uroczystością nadania tytułu „Przyjaciela MGOK”. Tak się bowiem złożyło, iż zarówno Bank Spółdzielczy w Kaliszu Pomorskim, jak i Pracownia „Babette Style”, otrzymały i jedno i drugie wyróżnienie: odlaną w metalu figurę sokoła oraz ulepionego z gliny słonia z zadartą do góry trąbą. Nagrody indywidualne, czyli pojedyncze, przypadły Joannie Mączkowskiej i Bogumiłowi Kurylczykowi („Kaliskie Sokoły”) oraz Janowi Grobelnemu („Przyjaciel MGOK”). Dla wszystkich laureatów oraz dla publiczności zaśpiewał wokal żeński z towarzyszeniem elektrycznego fortepianu. A organizatorzy zadbali również i o to, by dla nikogo nie zabrakło wykwintnego poczęstunku.

więcej »


dodano 05-03-2015

Kolejny tydzień ćwiczeń na Poligonie

          Jak informuje Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, na jego obiektach leżących częściowo na terenie naszej Gminy, od 9 do 15 marca (od najbliższego poniedziałku do następnej niedzieli) „odbywać się będą działania szkoleniowe”. Co oznacza, iż w kolejnym po małej przerwie tygodniu należy zachować szczególną ostrożność m.in. w okolicy Konotopu oraz Jaworza i Głębokiego. Oto dokładny harmonogram tych ćwiczeń.

więcej »


dodano 05-03-2015

Dla pracodawców i partnerów rynku pracy

            W poniedziałek, 9. marca, o godz. 12., w Sali Narad Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim odbędzie się spotkanie dla pracodawców i partnerów rynku pracy, na którym specjaliści z PUP przedstawią zasady finansowania kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców w ramach środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

więcej »

« poprzednie  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 406   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia