Dziś jest: Piątek 04 września 2015 imieniny: Rozalii i Róży

BIP

BIP

Kapital Ludzki

EFS

3latki

3latki

Liceum

Obsluga techniczna
ALFA TV

Strona archiwalna


Kredyt zamiast obligacji

            Podczas środowego spotkania komisji roboczej Rady Miejskiej, współuczestniczącej w opracowaniu programu oszczędnościowego Gminy, zapadły dwie ważne decyzje. Po pierwsze, przyjęto zaprezentowany przez burmistrza Michała Hypkiego projekt zmniejszający wydatki w tegorocznym budżecie o prawie milion zł. Po drugie, zaakceptowano koncepcję skarbnika Kazimiery Kuźniewskiej, by zamiast emisji obligacji zaciągnąć kredyt konsolidacyjny, pozwalający zaoszczędzić kolejny ponad milion zł. Na fotografii, wykonanej w trakcie obrad, siedzą kolejno: skarbnik Kazimiera Kuźniewska, burmistrz Michał Hypki, radny Władysław Kasprzyński, radny Paweł Kulbacki, radny Zbigniew Witek oraz przewodniczący rady Zbigniew Chołuj.

więcej »

-->

więcej »

-->

dodano 03-09-2015

Czuwają nad bezpieczeństwem uczniów

            Od rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w Kaliszu Pomorskim nad bezpieczeństwem uczniów idących do Szkoły Podstawowej lub Gimnazjum, czuwają funkcjonariusze Straży Miejskiej. Ich dyżur przy przejściu dla pieszych na ul. Toruńskiej (obok dworca PKS) oraz przy ul. Grunwaldzkiej, trwa od 7 do 8 oraz od 11 do 13.15.

więcej »

-->

dodano 02-09-2015

Oferty pracy w Czaplinku

            Przedstawiciele firmy Kabel-Technik-Polska w Czaplinku przyjeżdżają w piątek, 4 września do Kalisza Pomorskiego, by podczas dwóch sesji informacyjnych (o godz. 9 i o godz. 11, w Pałacu), zaprezentować oferty dla osób poszukujących pracy. Pensja początkowa ma tam wynosić ok. 1.200 zł netto z możliwością awansu, uzyskania zatrudnienia na czas nieokreślony oraz korzystania z pakietu socjalnego a być może także bezpłatnego dojazdu.

więcej »

-->

dodano 02-09-2015

PAMMIN - POMIERZYN: 111. LAT W FOTOGRAFII

W dn. 28 sierpnia 2015 r. w Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbył się finisaż wystawy fotograficznej Mariusza Garbacza pt. „Pammin – Pomierzyn: 111. lat w fotografii”. Ze względu na duże zainteresowanie tematem wystawy Autor przeprowadził dwie prezentacje. Pierwsza prezentacja przeprowadzona została w językach polskim i niemieckim, druga – w języku polskim. Dwujęzyczny charakter pierwszej prezentacji Autor dostosował do odbiorców, bowiem na widowni dominowali byli, niemieccy osadnicy.

więcej »

-->

dodano 02-09-2015

Rozpoczęcie roku szkolnego w Gminie

            Trzy placówki oświatowe naszej Gminy: mała Szkoła Podstawowa w Pomierzynie, duża Szkoła Podstawowa w Kaliszu Pomorskim oraz Gimnazjum – rozpoczęły rok szkolny. Wizyta w tych placówkach, jaką dokonali podczas inauguracji zajęć: burmistrz Michał Hypki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Chołuj, przypominała podróż w czasie…

więcej »

« poprzednie  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 435   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia