Dziś jest: Czwartek 02 kwietnia 2015 imieniny: Franciszka i Władysława

BIP

BIP

Kapital Ludzki

EFS

3latki

3latki

Liceum

Obsluga techniczna
ALFA TV

Strona archiwalna


Życzenia na Wielkanoc

więcej »


dodano 01-04-2015

Nagrody za pieśni wielkopostne

                Wokalistka Agata Ladra wraz z Olą Olszacką i Julią Owczarek, które akompaniowały  jej  na gitarach akustycznych, zdobyły  trzecie miejsce wśród solistów i zespołów młodzieżowych na VIII Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Wielkopostnych w Lipianach. Również  trzecie miejsce w swojej kategorii wyśpiewała grupa „Violki-Kibolki”.

więcej »


dodano 01-04-2015

Porady i konsultacje finansowe

            Mieszkańcy naszej Gminy mogą skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie przygotowania wniosku o udzielenie dotacji i pożyczki przez WFOŚiGW w ramach programu Prosument (odnawialne źródła energii), a przedsiębiorcy w zakresie pozyskiwania środków pomocowych na tworzenie i rozwój firm.  Zatrudniony przez Gminę do końca tego roku specjalista, Łukasz Pietrzak z Centrum Doradztwa i Szkoleń w Drawsku Pomorskim, pełni dyżury w każdy czwartek w kaliskim Pałacu (sala konferencyjna), w godzinach: 11-16.

więcej »


dodano 31-03-2015

Komunikacja między dworcami: PKS i PKP

            W odpowiedzi na postulaty Mieszkańców, pomiędzy kaliskimi dworcami: PKS i PKP zaczął kursować autobus. Bilet kosztuje 3 zł. Obecnie, według pilotażowego rozkładu, autobus wyjeżdża o godz. 8.35 z ul. Toruńskiej (dworzec PKS) na Dużą Stację (dworzec PKP), tak by pasażerowie zdążyli na pociąg do Szczecina o godz. 8.51. Natomiast pasażerowie, którzy przyjechali tym pociągiem z Piły, mogą zabrać się na dworzec PKS lub do centrum miasta. Drugi raz autobus wyrusza z dworca PKS na dworzec PKP o godz. 16.15, tak by zabrać pasażerów na pociąg do Piły o godz. 16.31 i odebrać pasażerów tego pociągu, którzy przyjechali ze Szczecina.

więcej »


dodano 31-03-2015

Ćwiczenia gminnych jednostek OSP

            Strażacy ochotnicy z jednostek w Kaliszu Pomorskim, Białym Zdroju i Poźrzadle Wielkim  oraz zawodowcy z jednostki w Cybowie, przeprowadzili ćwiczenia bojowo-taktyczne pod komendą PSP z Drawska Pomorskiego. Najpierw szkolono druhów w zakresie techniczno-medycznym a następnie sprawdzano ich podczas treningowej akcji na stacji paliw przy ul. Toruńskiej.

więcej »


dodano 31-03-2015

Piąte miejsce w unihokeju

            Podczas finału Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Dziewcząt, jaki rozegrano 30 marca w Goleniowie, zawodniczki z kaliskiego Liceum zajęły piąte miejsce.

więcej »

« poprzednie  [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 410   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia